Posted on: 19 kwietnia 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Świat oprogramowania składa się z aplikacji, które mają konkretne zadania i które są nam do czegoś potrzebne. Część z nich ma za zadanie, aby chronić nas przed zagrożeniami jakie kryją się w internecie. Oczywiście mowa tu głównie o antywirusach, które są do pobrania nawet za darmo.

Najbardziej popularnym na świecie antywirem jest w tej chwili czeski Avast. Wynika to głównie z faktu, że jego darmowa wersja oferuje najszersze w porównaniu z komercyjnymi programami możliwości. Zakres ochrony jest na tyle szeroki, że większość indywidualnych użytkowników może bazować wyłącznie na Avaście, bez obawy o swoje bezpieczeństwo.

Wybór jest rzecz jasna znacznie szerszy i gros programów, które mają eliminować wirusy, robaki i trojany to rozwiązania płatne. Do najbardziej cenionych należą w tej kategorii Kaspersky oraz Norton. Pierwszy cechuje się najwyższą potwierdzoną skutecznością, drugi sprawdza się zwłaszcza na komputerach o wysokiej wydajności (z racji sporego zapotrzebowania na zasoby).

Bardzo ważne jest, aby zainstalować u siebie antywirusa, który chroni nas w czasie rzeczywistym, a więc będzie zwalczał każdego szkodnika, który się u nas uaktywni.