Posted on: 24 maja 2019 Posted by: Bartosz Comments: 0

Internetowy serwis informacyjny to nie jest tylko przeniesiona do Internetu gazeta, ale zupełnie inny rodzaj środka masowego przekazu. Gdy zaczęły pojawiać się pierwsze portale internetowe, wiele osób zaczęło o nich mówić jako o „gazetach, tyle, że w Internecie”.

Dzisiaj także każda gazeta czy czasopismo ma własną stronę informacyjną, w której zamieszcza te same artykuły, które ukazują się drukiem. Portal internetowy to jednak nie jest to samo co gazeta.

Artykuły do druku i do Internetu przygotowuje się nieco inaczej. Pewne różnice wychwycimy już na pierwszy rzut oka.

Artykuły w Internecie z reguły są krótsze od tych „papierowych”. Mają też więcej „światła” – w Internecie stosuje się dość krótkie akapity, aby tekst był łatwiejszy w czytaniu i nie odstraszał gigantyczną „ścianą tekstu”.

Artykuł internetowy wzbogaca się też o wiele ilustracji – przede wszystkim zdjęcia, których czasem w jednym artykule jest kilkanaście lub kilkadziesiąt, co w przypadku tradycyjnej gazety jest oczywiście niemożliwe. Artykuł zamieszczony na internetowej stronie informacyjnej można też wzbogacić o filmy wideo, co w przypadku druku również jest niewykonalne.

Wszystko to robi się po to, aby strona z artykułem była kolorowa i przyjazna, a jednocześnie nie wymagała poświęcenia dużej ilości czasu na zapoznanie się z artykułem. Internet ma to do siebie, że jego użytkownicy są przyzwyczajeni do ciągłego przełączania stron, dlatego artykuł nie może być zbyt długi.

antykoncepcja.cywilizacja.com.pl