Posted on: 14 kwietnia 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Dobry program komputerowy to taki, który komuś się na coś przyda. Rzecz jasna są to kwestie mocno subiektywne, dlatego że w czyjejś ocenie dana aplikacja może być całkowicie bezużyteczna, a innej osobie znacząco ułatwi życie lub też dostarczy przyjemności oraz rozrywki.

Przydatność to jedno kryterium, bardzo ważne, ale na tym nie koniec. Problemem z jakim spotyka się wielu użytkowników aplikacji komputerowych lub webowych to utrudniona obsługa i brak intuicyjności.

Funkcjonalność programów to kolejny szalenie istotny aspekt, o którym należy pamiętać. Powinny być one tak pisane przez programistów, aby typowy użytkownik stanowiący grupę docelową nie miał z posługiwaniem się produktem żadnych problemów.

Najważniejszy jest tu wspomniany przez chwilą interfejs. Zdecydowana większość programów jakie możemy znaleźć w internecie ma graficzny interfejs użytkownika (GUI), co oznacza, że by korzystać z funkcji trzeba tylko klikać myszką lub czasami stuknąć w klawiaturę.

Od przejrzystości każdego GUI zależy końcowa ocena aplikacji jako funkcjonalnej, warto zatem się do tej kwestii przyłożyć.

http://studio4ma.pl/ www.amhcoaching.pl