Posted on: 27 czerwca 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Przed zapisywaniem swoich haseł i kodów pin w notesach czy telefonach komórkowych ostrzegają nas wszyscy eksperci od bezpieczeństwa – informacje zapisane w takiej formie bowiem bardzo łatwo zgubić, co może później przysporzyć nam wielu problemów. Do tej pory wydawało się, iż najbezpieczniejszym miejscem dla tego typu danych był nasz własny umysł.

Okazuje się jednak, że już w niedalekiej przyszłości sytuacja ta ulegnie zmianie. Udowodnili to naukowcy z uniwersytetów w Berkeley, Genewie oraz Oksfordzie.

Za pomocą monitorowania fal mózgowych przy użyciu elektroencefalografu udało im się uzyskać od badanych taki informacje jak numer pin, adres zamieszkania czy potwierdzenie znajomości konkretnych osób. Wszystko przez to, że aktywność naszego mózgu wzrasta, gdy słyszymy ważną dla nas informację.

Jak na razie eksperyment ten został przeprowadzony w sprzyjających warunkach laboratoryjnych. Być może jednak już w niedalekiej przyszłości dane przechowywane wyłącznie w naszej pamięci nie będą już tak bezpieczne jak dziś.

https://sii.pl/ www.wse.sosnowiec.pl