Posted on: 14 kwietnia 2019 Posted by: Bartosz Comments: 0

Wiele osób uważa, że portale internetowe to po prostu gazeta przeniesiona do rzeczywistości wirtualnej. Nic bardziej mylnego. Internetowe strony informacyjne zrewolucjonizowały świat mediów. Wraz z upowszechnianiem się Internetu czytelników tracą tradycyjne gazety codziennie.

Wiele osób zresztą uważa, że portale informacyjne to po prostu gazety przeniesione do Internetu. To jednak nieprawda – gazeta papierowa to skończony twór, którego nie da się modyfikować. Artykuły w portach informacyjnych można dowolnie modyfikować – korygować wcześniejsze informacje, dodawać kolejne, jeśli opisana sytuacja jakoś się zmieniła. Poza tym gazeta ma swój początek i koniec, a strony internetowa to właściwie rozległe biblioteki, które można dowolnie wertować, sprawdzając np.

artykuły sprzed trzech lat. Strony informacyjne mają też charakter multimedialny – zamieszczone artykuły można wzbogacić o właściwie dowolną liczbę zdjęć czy filmów. W gazecie jest to oczywiście niemożliwe. Największą przewagą internetowych serwisów informacyjnych nad tradycyjną prasą jest jednak szybkość przekazywanych informacji.

W Internecie możemy przeczytać o wydarzeniach, które miały miejsca dosłownie kilka minut temu, a w gazecie o wydarzeniach, które wydarzyły się dzień wcześniej. Można powiedzieć, że Internet jest zawsze dzisiejszy, a gazeta zawsze wczorajsza.

Jak zrobić exit popup na WordPress?