Posted on: 25 maja 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Francuskie samochody są wymieniane w światowej czołówce rynku motoryzacyjnego. Co prawda nawet wielu spośród ich zwolenników przyznaje, że nie są one może tak bezawaryjne jak auta niemieckie lub innowacyjne, jak japońskie, jednak są to bez wątpienia samochody z bogatym wyposażeniem, przyjemnymi wnętrzami oraz o wysokim komforcie jazdy.

Od ponad trzydziestu lat liderem na francuskim rynku motoryzacyjnym była firma Renault. Na drugim i trzecim miejscu zamiennie plasowały się zawsze marki Peugeot oraz Citroen.

Jednak od niedawna pierwsze miejsce na podium należy właśnie do Peugeota. Co roku firma Peugeot sprzedaje około 34 tysiące samochodów.

Jest to jednak nieznacznie mniej, niż w przypadku dotychczasowego lidera, Renault. Różnica wynosi zaledwie kilka tysięcy.

Jakie konkretnie modele cieszą się największym zainteresowaniem na swoim rodzimym, francuskim rynku? Pierwsze miejsce należy do Peugeota 207, którego w roku 2013 sprzedano 9 521 egzemplarzy. Tuż za nim uplasował się Renault Clio ze sprzedażą 9 300 aut.

Na trzecim miejscu znalazł się Citroen C3, którego zakupiło 6 743 Francuzów.

Wtryskiwacze Bosch CR SKODA Cinquecento szkodniki.orientacja.net.pl