Demontaż pojazdów jest przeprowadzany według ściśle określonych reguł. Znaczna część z nich jest narzucana przez ustawodawcę. Recykling stanowi ważną cześć życia społecznego i walki z zanieczyszczeniami środowiska. Właśnie dlatego prawo musi regulować sposób pozbywania się aut przez firmy zajmujące się utylizacją – nie ma tu miejsca na dowolność. Część procedur jest natomiast wprowadzana przez same przedsiębiorstwa, które po prostu chcą zachować bezpieczeństwo pracy i jej wysoką efektywność.
Jednym z ważnym elementów utylizacji jest składowanie aut w magazynie zapasowym do recyclingu. Magazyn powinien być stworzony tak, by pozwalać na płynną pracę. Nie może być źródłem żadnych przestojów. Najlepiej by plac był zlokalizowany przed pomieszczeniami, w których pojazdy są osuszane. Plac do tego powinien być utwardzony, przez wzgląd na dużą wagę przechowywanych towarów.
Na wielkich wysypiskach, które można zobaczyć w niektórych hollywoodzkich produkcjach widz może zobaczyć stosy samochodów ułożone jedne na drugich. Jednak tak nie wygląda magazyn w prawdziwej firmie zajmującej się utylizacją. Samochody mogą być składowane jeden na drugim, ale tylko przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń – nie ma mowy o zwykłym odkładaniu jednego auta na dach kolejnego. Ważne jest przy tym, by nie uszkodzić żadnych elementów aut, które mogą być później powtórnie wykorzystane. Kluczowym czynnikiem jest także bezpieczeństwo pracowników wykonujących czynności na magazynie.