Posted on: 12 marca 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Wątek kompilatorów niejako zwrócił naszą uwagę na zagadnienia związane z programowaniem i poszczególnymi językami programowania. Dla nas, zwykłych zjadaczy informatycznego chleba, są to terminy bez większego znaczenia.

Przecież osobom korzystającym z jakiejś aplikacji jest całkowicie obojętne, z użyciem jakiego języka programowania ona powstała – grunt, aby działała tak, jak od niej oczekujemy. Informatyk nie ma jednak tego luksusu i musi spojrzeć na sprawę szerzej.

Po pierwsze – praca z danym językiem musi być dla niego wygodna. Po drugie – język musi oferować dobre kompilatory i stwarzać szerokie możliwości.

Aktualnie na topie jest kilka języków, z których niektóre mają swoje początki wiele lat temu i są systematycznie rozwijane, z reguły przez społeczności pasjonatów. Python, Ruby czy Cto zaledwie kilka bardziej charakterystycznych przykładów.

Każdy z języków wyróżnia się inną składnią, a więc wymaga odrębnego opanowania i znacznej biegłości. Cały czas poruszamy się w granicach logiki matematycznej, więc spójność logiczna jest jedną z kluczowych cech każdego języka programistycznego.

www.ytongsilka.pl