Posted on: 11 lutego 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Jednym z dziwniejszych budynków mieszkalnych może pochwalić się też miasto Archangielsk w Rosji, gdzie została skonstruowała najwyższa na świecie drewniana rezydencja. Jego pomysłodawcą jest Nikolai Sutyagin – rosyjski milioner i przedsiębiorca.

Co ciekawe początkowo planował on zbudować jedynie niewielkie, dwupokojowe mieszkanie. Skończyło się jednak na trzynastu piętrach i stworzeniu domu, który swoją wysokością równą 44 metrów sięga do połowy słynnego londyńskiego Big Bena.

Jego budowa rozpoczęła się w 1992 roku i trwała aż 15 lat – niestety Sutyagin i jego rodzina rozpoczęli ją bez żadnych planów ani oficjalnych pozwoleń. Stan budynku w miarę upływu czasu ulegał więc znacznemu pogorszeniu.

W związku z tym w 2008 roku władze miasta uznały, że niecodzienna rezydencja stwarza ogromne zagrożenie pożarowe. Sąd wydał nakaz całkowitej rozbiórki budynku do lutego 2009.

Choć zarządzenie nie zostało wykonane w terminie, budynek i tak został rozebrany – najpierw zdekonstrułowana została wysoka wieża, a w 2012 roku pozostałe części rezydencji.

https://hydrauliq.pl/hydraulik-nieporet/ nawigacja.city-traffic.com.pl