Posted on: 7 lutego 2019 Posted by: Bartosz Comments: 0

Wykonanie przeglądu technicznego pojazdu jest obowiązkowe i bardzo ważne. Nie tylko dlatego iż w sytuacji kontroli drogowej pomoże kierowcy uniknąć zapłacenia mandatu, ale jest ważne szczególnie w kwestii zachowania bezpieczeństwa na drodze i w czasie jazdy. Dlatego tak ważne jest, aby każdy przegląd był wykonany fachowo i rzetelnie.

Niestety coraz więcej jest oszustów oraz pseudo-specjalistów, którzy wykonują przegląd tylko po to, aby zarobić trochę złotych. Kontrole wykonują niedokładnie i pobieżnie, ważne jest bowiem dla nich tylko to, aby wystawić stosowne zaświadczenie z wynikiem pozytywnym. Nie daj się oszukać takim diagnostykom i staraj się możliwie najlepiej sprawdzić ich pracę.

Możesz jako właściciel auta być obecnym np. przy dokonywaniu przeglądu, możesz też szczegółowo wypytać o etapy kontroli. Obowiązkiem osoby przeprowadzającej przegląd jest udzieleni ci odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.

Pamiętaj, że efekty źle wykonanego przeglądu będą niosły przykre konsekwencje tylko tobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Zadbane Auto Detailing Spa Rzeszów