Posted on: 13 czerwca 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Renault był niewątpliwie jednym z liderów na światowym rynku motoryzacyjnym w latach 90. Największą popularnością cieszył się wówczas Renault Clio, następca Renault 5, który otrzymał wiele nagród i wyróżnień. W 1992 roku dyrektorem koncernu został Louis Schweizer, który ogłosił, iż rok 1991 był najlepszym w historii firmy Renault. W marcu tego samego roku rozpoczęły się przygotowania do produkcji Renault Twingo. Do sprzedaży trafił też model Safrane, czyli następca Renaulta 25.

Wówczas wprowadzono też nowe logo, które miało symbolizować nową jakość firmy. W 1993 r. rozpoczęła się natomiast produkcja traktorów Renault Cere, a rok później firma wprowadziła na rynek model Renault Laguna, który był następcą Renaulta 21. Wraz z wprowadzeniem tego samochodu zaprzestano także używania cyfr i liczb do oznaczania modeli i zaczęto stosować nowy design samochodów Renault. W 1995 r.

ruszyła natomiast produkcja Renault Mégane w wersji 5D, a cały koncern stał się czołowym producentem traktorów we Francji i jednym z czołowych dystrybutorów maszyn rolniczych w całej Europie.

https://motofree.pl/Czesci-do-skuterow-Aprilia-Amico-cinfo-pol-34.html