Posted on: 2 kwietnia 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Śmiało można powiedzieć, że Internet nie rozwinąłby się w tak niesamowitym tempie, gdyby nie intensywne prace nad rozwojem HTML, czyli języka pozwalającego na pisanie stron WWW. HTML to w rozwinięciu Hyper Text Markup Language. Dzięki tak zwanym znacznikom wykorzystywany jest do pisania stron.

Jego pierwowzór powstał w roku 1989 i od tego czasu jest systematycznie rozwijany. Na początku był to tylko tekst, pozwalający na odniesienie do innego tekstu, czyli wersja zerowa. Z czasem dodano to HTML-a tabelki, pliki multimedialne i grafiki.

Rozwój HTML był tak ważny, że firmy produkujące przeglądarki działały bez porozumienia i na własną rękę, z czego często wynikała niekompatybilność HTML-i wprowadzonych w różnych przeglądarkach. Aby temu zaradzić, stworzono W3C (World Wide Web Consortium). Praca tej organizacji polegała na tym, aby ujednolić pracę nad rozwojem języka stron internetowych.

Poprzez ustanowienie określonych standardów, modernizacje różnych firm szły w tym samym kierunku, co pozwoliło na jeszcze bardziej błyskawiczny rozwój Hyper Text Markup Language.

FALO NIERUCHOMOŚCI obsługa techniczna nieruchomości poznań  ul. Palacza 104