Posted on: 27 lutego 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Produkcję w Stoczni Gdańskiej wznowiono już dwa lata po zakończeniu II wojny światowej. W 1947 roku zakład opuściły pierwsze kutry rybackie, a w kolejnych latach zakres produkcji w stoczni znacząco się powiększał.W 1948 roku w Stoczni Gdańskiej zwodowano statki, które jako pierwsze w całości zostały zbudowane na terenie Polski. Natomiast już dwa lata później Stocznia Gdańska rozpoczęła produkcję a eksport.

Pierwsze statki, które powędrowały za granicę nazywały się Pierwomajsk i zostały zakupione przez ZSRR.Lata 50. to dla Stoczni Gdańskiej okres największego rozwoju i wzrostu produkcji. Stocznia zaczęła zatrudniać coraz więcej pracowników i poszerzać zakres swojej produkcji.

W połowie lat 50. produkcja w stoczni zwiększyła się aż dwukrotnie.Końcówka lat 50. to dla Stoczni Gdańskiej okres strajków i buntów pracowników.

Głównym powodem strajków były przede wszystkim niskie wynagrodzenia. Po pierwszej fali protestów zarząd podniósł wypłaty i wprowadził premie, jednak po kilku latach strajki znowu się powtórzyły.

http://ewpa-sklep.pl/category/kreber brama do chłodni https://www.luglightfactory.com/en