Posted on: 20 marca 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Nikt z nas nie mógłby się posługiwać komputerem, gdyby nie zainstalowany w jego pamięci system operacyjny. Jest sprawą otwartą, jaki konkretnie system znajdzie się na dysku peceta, choć wybór zazwyczaj ogranicza się do kilku najbardziej rozpowszechnionych możliwości. Zajmijmy się jednak tym, czym w gruncie rzeczy OS jest. Otóż stanowi on środowisko, w którym uruchamiane są wszystkie programy, usługi i procesy.

Dysponuje własnym interfejsem graficznym, dzięki któremu obsługa komputera jest prosta dla każdego z nas. System to jeden z najważniejszych typów oprogramowania, do którego inne programy muszą się dostosować. Dlatego właśnie mówi się o tym, że dana aplikacja jest zgodna z konkretnym systemem. Przy każdym programie, który kupujemy w wersji CD lub pobieramy z internetu musi znajdować się informacja odnośnie tego, z jakimi systemami dany produkt współpracuje.

Jeśli dajmy na to zgodność obejmuje Windowsy XP, Vista oraz 7, to nie ma gwarancji, że aplikacja będzie działać poprawnie na Windows 8, choć jest to bardzo prawdopodobne.

DEKARBUD http://www.dekarbud.pl/ podnośniki koszowe, dźwigi, usługi dekarskie