Posted on: 26 września 2019 Posted by: Bartosz Comments: 0

Utylizacja auta bez stosownych dokumentów jest możliwa… ale tylko u usługodawcy działającego w szarej strefie. Nielegalna kasacja auta nie jest najlepszym pomysłem. Nie dość, że możesz nie otrzymać odpowiedniego wynagrodzenia, to jeszcze nie dostaniesz dokumentów, które pozwolą Ci na wyrejestrowanie samochodu. Formalnie dalej będziesz właścicielem i będziesz musiał płacić składkę OC.

Co jednak zrobić, jeśli chcesz legalnie zutylizować samochód ale niestety dokumenty zostały zagubione lub skradzione? Jak sobie radzić w podobnej sytuacji? Na szczęście – mówiąc najprościej – jedne dokumenty można zastąpić innymi. To znaczy, ze zamiast standardowego potwierdzania właścicielstwa możesz po prostu złożyć oświadczenie, że jesteś właścicielem samochodu. Czy to wystarczy? Oczywiście, że nie. W takim wypadku każdy złodziej mógłby oddać auto do kasacji, po prostu składając odpowiednie oświadczenie.

Dlatego potrzebujesz jeszcze zaświadczenie z wydziału komunikacji. Możesz też przedstawić pokwitowanie z policji. Podczas oddawania pojazdu do utylizacji trzeba mieć zgodę wszystkich właścicieli auta. Jeśli samochód jest kupowany „na spółkę” z inną osobą, najlepiej, by byłą ona obecna podczas oddawania pojazdu.

Alternatywnie możesz przedstawić stosowne upoważnienie od drugiego właściciela do przeznaczenia samochodu do kasacji. Dopiero wtedy pojazd zostanie przyjęty bez żadnych zastrzeżeń, a firma będzie mogła wystawić stosowne zaświadczenie o utylizacji auta i wypłacić wynagrodzenie.

https://duda-cars.pl/serwis/ Zobacz jakie Części BMW 518 możesz mieć w swoim samochodzie