Posted on: 1 listopada 2019 Posted by: Bartosz Comments: 0

Recykling samochodów to sposób na pozbycie się auta, które nie nadaje się już do tego, by nim jeździć. Dzięki profesjonalnej utylizacji właściciel samochodu może trochę zarobić na wraku, a wszystkie odpady pochodzące z samochodu nie trafiają do środowiska. Są za to usuwane w sposób wyznaczony przez polskie i europejskie prawo. Niektóre części trafiają też ponownie na linię produkcyjną. Podobnie jak surowce, które po przetworzeniu można bez problemu wykorzystać.

Aby firma zajmująca się utylizacją mogła działać legalnie, musi posiadać szereg zezwoleń. Jakby nie patrzeć, samochód to skomplikowana maszyna zawierająca wiele odpadów, na które środowisko jest bardzo wrażliwe. Z tego powodu recykling wymaga m.in. pozwolenia na zbieranie i przetwarzanie zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych.

Do tego dochodzi pozwolenie na demontaż pojazdów oraz skup, transport i przerób złomu oraz metali kolorowych. Wszystkie takie pozwolenia są wydawane przez Marszałka Województwa. Firma posiadająca takie zezwolenia może odbierać i złomować pojazdy wszelkiego rodzaju. To, czy firma posiada odpowiednie zezwolenia warto sprawdzić, choćby pobieżnie na stronie internetowej. Dlaczego? Ponieważ tylko wtedy masz pewność, że faktycznie nie szkodzisz środowisku oddając auto.

W dodatku legalnie działające przedsiębiorstwo nie tylko przetransportuje Twój samochód za darmo, ale jeszcze zapłaci za jego odbiór. Wyda tez odpowiednie dokumenty, na podstawie których możliwe będzie wyrejestrowanie samochodu.

dealer toyoty poznań Lakiery samochodowe www.slowostalosiecialem.pl