Posted on: 5 kwietnia 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Miedź to jeden z bardzo ważnych surowców metalicznych na świecie. Jest ona głównie wykorzystywana do wytwarzania przewodników oraz półprzewodników elektrycznych.

Z tego powodu przede wszystkim znajduje swoje zastosowanie w energotechnice, energetyce, zbrojeniach i motoryzacji. Co istotne, wciąż potrzeba jej coraz więcej, dlatego też przykłada się tak dużą wagę do jej produkcji.

Naturalne zasoby miedzi szacuje się na 308 milionów ton. Najbardziej imponujące złoża tego metalu można znaleźć w Pasie Miedziowym, zlokalizowanym w Zambii, w Stanach Zjednoczonych, Środkowym i Północnym Chile, Kongo czy też w Polsce.

Nasz kraj okazuje się też jednym z największych producentów tego surowca na całym świecie. Polskie hutnictwo miedzi zaczęło się rozwijać przede wszystkim w rejonie Dolnego Śląska, ponieważ właśnie tam można było odnaleźć złoża tego surowca.

Później dopiero został odkryty Legnicko-Głogowki Okręg Miedziowy. Warto zauważyć, że to właśnie w tamtej okolicy mieszczą się najbogatsze złoża tego metalu w całej Europie.

Niemal 60% wydobytej miedzi Polska przeznacza na eksport.

Skup złomu Mikołów www.nagrzewnice-sklep.pl www.projectcontactafrica.com