Posted on: 23 października 2019 Posted by: Bartosz Comments: 0

Firmy zajmujące się utylizacją samochodów prowadzą często znacznie szerszą działalność. W końcu przedsiębiorstwo dysponuje już parkiem maszynowym, odpowiednimi zezwoleniami, a także przestrzenią, na której może działać. Do tego posiada na wyposażeniu wiele elementów przydatnych podczas recyklingu jako takiego – dotyczy to np. specjalistycznych kontenerów czy koszów na odpady.

W związku z tym oprócz utylizacji aut, firma może zajmować się także przetwarzaniem zepsutego sprzętu RTV/AGD. Można pokusić się o stwierdzenie, że lodówka czy telewizor mają trochę wspólnego z samochodem. Tu i tu znajdziemy przewody elektryczne, układy scalone, a to wszystko w otoczce z metalu i tworzyw sztucznych. Dlatego z punktu widzenia przerobu złomu, recykling sprzętów RTV/AGD jest dla firmy zajmującej się utylizacją samochodów łatwo wykonalny.

Recykling samochodów wymaga także specjalistycznej wiedzy w zakresie przetwarzania i przechowywania uciążliwych odpadów chemicznych, a także towarów niebezpiecznych. Z tego względu firma zajmująca się utylizacją może służyć także doradztwem dla innych przedsiębiorstw lub spółek państwowych, Ponadto utylizując auta, można też zajmować się recyklingiem znacznie prostszych odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju w ofercie mają często zbiór złomu wszelkiego rodzaju, koordynację zbiórki złomu i innych opadów, a także wszystko co się z tym wiąże – np. wypożyczanie kontenerów lub bezpłatne ich podstawianie w ramach innej usługi.

Zaawansowany analizator spalin silników wysokoprężnych Car Arena www.wzmacniacz.net