Posted on: 9 sierpnia 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Radio samochodowe przestało być już tylko ciekawym dodatkiem do auta i coraz częściej stanowi swego rodzaju centrum dowodzenia w samochodzie. W związku z tym, dobrze jest wiedzieć, czym charakteryzuje się dobre radio samochodowe i w jaki sposób postawić na urządzenie, które będzie w stanie spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Trzeba przy tym zwrócić uwagę przede wszystkim na różne dodatkowe funkcje, dzięki którym znacznie podniesie się nie tylko nasz komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo.

W związku z tym, warto jest przejrzeć różne oferty i wybrać odpowiednie dla siebie radio – tym bardziej, że w wielu przypadkach nie jest to wcale kosztowny wydatek. Czym więc mogą charakteryzować się radioodtwarzacze samochodowe? Wyróżnić można wiele funkcji, dzięki którym radio przestanie być tylko i wyłącznie radiem. Mamy wśród nich:

  • połączenie Bluetooth,
  • nawigacja,
  • kamera cofania.

Wszystko to ma oczywiście dać nam więcej możliwości, tak jak na przykład w przypadku bezprzewodowego połączenia Bluetooth, za sprawą którego będziemy mogli połączyć nasz telefon (lub inne urządzenie) z radiem. Pozwoli nam to na przykład znacznie łatwiej rozmawiać przez głośnik w trakcie jazdy czy też odtwarzać różnego rodzaju pliki multimedialne. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się własną muzyką, zamiast być zmuszonym do słuchania tego, co oferują nam różne stacje radiowe.

Czego szukać przy wyborze radia samochodowego?

Świetną funkcją jest kamera cofania, co znacząco ułatwi nam manewry na małych parkingach. Kamerę montujemy w odpowiednim miejscu, a następnie podłączamy ją do radia i możemy cieszyć się obrazem na ekranie radioodtwarzacza, który pojawia się w momencie, kiedy wrzucamy bieg wsteczny i zaczynamy cofać. Przy tym wszystkim, nie można także zapominać o nawigacji – kiedyś trzeba było kupować do tego specjalne urządzenia GPS, podczas gdy teraz wiele radioodtwarzaczy ma już wbudowaną nawigację, co znacząco ułatwia nam życie w trakcie podróżowania.

Jak więc widzimy, wcale nie jest łatwo wybrać radio do samochodu – dobrym wyznacznikiem może być cena, gdyż wiemy, że za dobrej jakości radio będziemy musieli wyłożyć nieco więcej pieniędzy. Można oczywiście zdecydować się na nieco tańsze opcje, ale wtedy mamy małe prawdopodobieństwo, że będą one posiadać różne dodatkowe funkcje. Tymczasem za sprawą radia możemy naprawdę podnieść komfort jazdy, dlatego też warto jest zainteresować się tym tematem i sprawdzić, gdzie dostaniemy interesujące nas radio samochodowe.

części do BMW https://wildcamp.com.pl/3-namioty-samochodowe www.kpozpr.com.pl