Posted on: 7 sierpnia 2019 Posted by: Bartosz Comments: 0

W temacie dekoracji ogrodowych pewnych wątków zabraknąć nie może. Chyba ciężko jest pominąć ten związany z kultowymi w pewnych kręgach krasnalami. Wykonane najczęściej z gipsu są symbolem przydomowych ogródków w Niemczech.

W tym kraju od lat cieszą się ogromną popularnością, zresztą nasi zachodni sąsiedzi są fascynatami wszelkiego rodzaju dodatków, którymi można zapełnić ogród. Osoby obdarzone bardziej wyrafinowanym gustem chwytają się za głowę, bo rzeczywiście w pewnych kręgach krasnale ogrodowe są synonimem obciachu i złego smaku. Potraktujmy je jednakże jako element niemieckiej tradycji, do której każdy Niemiec ma prawo.

Akurat polska gospodarka na tym zamiłowaniu do krasnali zyskuje każdego roku i to niemało. Rodzime firmy na dużą skalę wytwarzają krasnale, które później trafiają do niemieckich sklepów z artykułami ogrodniczymi. Ich wzornictwo bywa szalenie różnorodne, nie brakuje również postaci w sytuacjach dość obscenicznych.

Taka już specyfika niemieckiego poczucia humoru. Bywa ono równie osobliwe jak zmysł estetyczny.

https://www.ziemovit.pl/produkty/produkty-zwalczajace-i-odstraszajace/gasnica-na-osy-i-szerszenie www.srodkinachwasty.com.pl