ihwc2010 Postęp

Prawo autorskie a gromadzenie danych

Jakie dane najczęściej gromadzimy na prywatnych komputerach w domu? Poza podstawowymi aplikacjami są to między innymi filmy, zdjęcia czy muzyka. Oczywiście wiele osób kompletnie nie zwraca uwagi na fakt, czy dane dzieło lub utwór jest chroniony prawem autorskim.

W ten sposób narażamy się na poważne konsekwencje prawne i wysokie koszty odszkodowania za poniesione przez twórców straty. Jakie praktyczne aspekty prawa autorskiego należy znać? Przede wszystkim musimy sobie uświadomić do czego mamy prawo.

Otóż zgodnie z obowiązującym prawem możemy legalnie słuchać muzyki w sieci, oglądać filmy online czy pobierać zdjęcia. Trzeba jednak pamiętać o dwóch kwestiach! Jeśli pobieramy jakikolwiek utwór pochodzący z nielegalnego źródła to nie możemy go udostępniać innym osobom.

Dodatkowo taki utwór nie możemy utrwalić, a to oznacza w praktyce, że nie powinien znajdować się na naszym dysku twardym ponad dobę, a tym bardziej nie należy go nagrywać na jakikolwiek nośnik elektroniczny.

domy na sprzedaż Rokietnica http://jandach.pl/pl/domy-i-mieszkania-rokietnica Sprzedaż domów i mieszkań Rokietnica - https://adwokat-moszczynska.pl/ www.bezparadontozy.pl