Posted on: 9 lutego 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Sektorem polskiej gospodarki, o którym wciąż się mało mówi jest przemysł lotniczy. Wielu osobom pewnie się wydaje, że ta gałąź w ogóle się nie rozwija, ale jest wręcz przeciwnie. Polska może pochwalić się Doliną Lotniczą, która dorównuje ośrodkom przemysłowym z całego świata. Dolina Lotnicza znajduje się w południowo-wschodniej części Polski. Znajdują się tam firmy z branży przemysłu lotniczego, centra naukowo-badawcze oraz ośrodki szkolące pilotów.

Przedsiębiorstw przemysłowych jest około 100 i zajmują się one wytwarzaniem części i podzespołów do jednostek latających międzynarodowych koncernów. Wszystkie jednostki ściśle współpracują ze sobą, aby stać się wiodącym w Europie regionem lotniczym. Wciąż prowadzone są prace mające na celu wprowadzanie innowacji i nowoczesnych technologii w produkcji materiałów wykorzystywanych w przemyśle lotniczym. Badania naukowe w nowoczesnych laboratoriach pochłonęły już kilkaset milionów złotych. Przemysł lotniczy w Dolinie Lotniczej daje zatrudnienie kilku tysiącom osób.

pręty ciągnione https://hidroma.pl/produkty/zawory-hydrauliczne/dzielniki-strumienia/ Keller - Maszyny poligraficzne, producent maszyn drukujących