Posted on: 7 lutego 2018 Posted by: Bartosz Comments: 0

Zachęty finansowe ze strony państwa sprawiają, że jak grzyby po deszczu pojawiają się Specjalne Strefy Ekonomiczne z chętnymi do tworzenia nowych miejsc pracy inwestorów tak zagranicznych, jak i polskich. Dużą zachętą są zwolnienia podatkowe w owych strefach (zwolnienie z podatku dochodowego).

To jednak nie jedyne czynniki zachęcające inwestorów. Kuszące jest jednocześnie miejsce, w którym powstają strefy, czyli bardzo atrakcyjne tereny inwestycyjne, które wyposażone są w infrastrukturę techniczną niezbędną do sprawnego działania.

Ponadto na rzecz firm inwestujących w strefie świadczona jest kompleksowa pomoc prawna i administracyjna, jaka jest związana z realizacją całego projektu. Jednym z takich przyjaznych dla inwestora miejsc jest Krakowska SSE, która stworzyć ma blisko 750 miejsc pracy.

Główne inwestycje dotyczyć mają przemysłu chemicznego, a deklarację o dokonaniu inwestycji w tym miejscu złożyły między innymi Grupa Azoty wraz z kooperantami, a także Synthos, Zakłady Chemiczne „Organika-Sarzyna” SA oraz Dragon Poland. Wzmiankowane projekty mają być w 100 procentach kapitałem polskim.

https://www.ewpa.pl/seria_rtv_-_pojazdy_uzytkowe.html wózek widłowy cennik Oferujemy na śląsku skup złomu Mikołów Wostal – skup surowców wtórnych i złomu